Sort by

Andrew James has logged 15 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Snatched

Snatched

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mulan

Mulan

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry