• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • A Clüsterfünke Christmas

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Duppy

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Copshop

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Titane

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Val

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Pretend It's a City

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • City Hall

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Greenland

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • #Alive

    ★★½