• Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

  • Piggy

    ★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Watcher

    ★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • A Banquet

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Procession

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Madeleine Collins

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Hellbender

  • Brain Freeze

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Cursed

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★

  • Babi Yar. Context

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Cow

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Ascension

    ★★★

  • The House of Snails

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★