Sort by

Andrew has logged 52 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Edit this entry  
31
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Trials of Gabriel Fernandez

The Trials of Gabriel Fernandez

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Edit this entry  
29
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★½
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
Edit this entry  
23
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Death Race: Inferno

Death Race: Inferno

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Edit this entry  
18
Robin-B-Hood

Robin-B-Hood

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Death Race 2

Death Race 2

2010
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Dogma

Dogma

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Accidental Spy

The Accidental Spy

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Lord

Dragon Lord

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Desperado

Desperado

1995
×
★★½
Edit this entry  
10
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Magnificent Butcher

The Magnificent Butcher

1979
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Iron-Fisted Monk

The Iron-Fisted Monk

1977
×
★★½
Edit this entry  
04
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Dragon

Dragon

2011
×
★★★½
Edit this entry