• The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Roast of Kaleb Koho

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Madness in the Method

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Front Runner

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★★