Andrew has logged 28 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time: The Kalief Browder Story

Time: The Kalief Browder Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Date Nite

Date Nite

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dickie Roberts: Former Child Star

Dickie Roberts: Former Child Star

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry