Sort by

Andrew has logged 264 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Best Man

The Best Man

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Collective

Collective

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shithouse

Shithouse

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

Jo Jo Dancer, Your Life Is Calling

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Line

Death Line

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
537 Votes

537 Votes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry