Sort by

Andrew has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar: Nolan's Odyssey

Interstellar: Nolan's Odyssey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hug

The Hug

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come Together

Come Together

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry