RSS feed for Andrew
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knives and Skin

    ★★

  • The Wandering Earth

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Native Son

    ★½

  • Fyre Fraud

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • 22 July

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½