Sort by

Andy has logged 256 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★½
Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
Edit this entry  
18
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry