Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fight for Your Life

Fight for Your Life

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Edit this entry  
29
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eega

Eega

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night School

Night School

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Edit this entry  
23
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Versus

Versus

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deodato Holocaust

Deodato Holocaust

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★★
Edit this entry  
19
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sometimes They Come Back

Sometimes They Come Back

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry