RSS feed for Andrew
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • The Room

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Prodigy

    ★★

  • Glass

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

    ★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • The Witch in the Window

    ★★★

  • The Nightshifter

    ★★★★

  • Pokémon the Movie: The Power of Us

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Empathy, Inc.

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Super Troopers 2

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Don’t Leave Home

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★★

  • Batman: Gotham by Gaslight

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Terrified

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Belzebuth

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Pyewacket

    ★★

  • Downrange

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★★

  • It

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Temple

    ★★

  • Veronica

    ★★

  • Death Note

    ★★★

  • The Mimic

    ★★★