• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Carole King & James Taylor: Just Call Out My Name

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • King Richard

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Candyman

  • The Protégé

    ★★★

  • Scrawls on Cinema 2021 Summer Showcase

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Flag Day

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Naked Singularity

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • FILTHY

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • SCP: Overlord

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Antebellum

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★