• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Finch

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • False Positive

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Bliss

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★½

  • Wild Mountain Thyme

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Best Families

    ★★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★