• NJPW Capital Collision

  • Father Stu

  • Metal Lords

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • The Beatles: Get Back

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Bolt Driver

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ½

  • Batman: Return of the Caped Crusaders

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★★½

  • The Visit

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Aloha

    ★½

  • Jupiter Ascending

    ★★½

  • How to Build a Better Boy

  • It Follows

    ★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Filmage: The Story of Descendents/All

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★★

  • After Earth

    ★½

  • Behind the Candelabra

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★★★

  • Cloud Atlas

    ★★★★½

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

    ★★★½

  • We Bought a Zoo

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★★½

  • The Last Airbender

  • The Losers

    ★★★

  • Dragon Gate USA: Open the Ultimate Gate

  • Dragon Gate USA: Fearless

  • Dragon Gate USA: Open the Freedom Gate

  • Ninja Assassin

  • Dragon Gate USA: Open the Historic Gate

  • The Happening

    ★★

  • Speed Racer

    ★★★½

  • Beowulf

    ★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Deck the Halls

  • The Santa Clause 3: The Escape Clause

  • The Departed

    ★★★★★

  • Lady in the Water

  • Elizabethtown

  • Sky High

    ★★½

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Diary of a Mad Black Woman

    ½

  • Christmas with the Kranks

    ½

  • The Village

    ★★★½

  • NOAH Departure 2004

  • Garfield

  • MXP: Most Xtreme Primate