RSS feed for Andrew

Andrew has logged 29 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brexit: The Uncivil War

Brexit: The Uncivil War

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry