Andrès has logged 279 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
RV

RV

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pink Room

Pink Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Professor

The Professor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
November Criminals

November Criminals

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Maraia: The Movie

Maraia: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amar

Amar

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
G.B.F.

G.B.F.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Present

The Present

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love in Lapland

Love in Lapland

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
This Means War

This Means War

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry