Sort by
  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • Cobweb

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

  • Scream VI

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Halloween Ends

  • Smile

  • V/H/S/99

    ★★★

  • Pearl

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Terrifier 2

  • Barbarian

  • Prey

  • Nope

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • The Outwaters

  • Kimi

    ★★★

  • Hatching

    ★★½

  • Watcher

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Manor

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Sombra

    ★★★

  • Arsonist

  • Unlearning to Sleep

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★