• Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Richard Jewell

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • The Dirt

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Hail Satan?

  • Fyre

  • Ron Funches: Giggle Fit

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • The Perfection

  • Suspiria

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Origin Story

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Andre the Giant

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Lords of Chaos

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Nature Boy