• Nature Boy

  • The Price of Fame

  • Born Strong

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Spielberg

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • I, Tonya

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

  • The Big Sick

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • American Anarchist

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Ghostbusters

  • The Secret Life of Pets

  • Piper

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

  • Lemonade

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Keanu

  • Don't Think Twice

  • 10 Cloverfield Lane

  • Deadpool

  • Hail, Caesar!

    ★★★★½

  • O.J.: Made in America

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Sisters

  • Making a Murderer

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Spectre

  • My Scientology Movie

  • Trumbo

  • The Martian

  • Spotlight

  • Straight Outta Compton

    ★★★

  • Call Me Lucky

  • Best of Enemies

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Green Room

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • All Things Must Pass

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

  • Dope

  • The Resurrection of Jake The Snake

  • The Black Panthers: Vanguard of the Revolution

  • What Happened, Miss Simone?