• Searching for Sugar Man

  • Ted

  • Beasts of the Southern Wild

  • A Band Called Death

  • Safety Not Guaranteed

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

  • The Avengers

  • Big Star: Nothing Can Hurt Me

    ★★★★

  • Wanderlust

  • Sleepwalk with Me

  • Bones Brigade: An Autobiography

  • Young Adult

  • Small Fry

  • The Muppets

  • Moneyball

  • Paul Williams Still Alive

  • God Bless America

  • The Descendants

  • George Harrison: Living in the Material World

  • Red State

  • Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

    ★★★★

  • Horrible Bosses

  • Hawaiian Vacation

  • Jiro Dreams of Sushi

  • X-Men: First Class

  • The Artist

  • Attack the Block

    ★★★½

  • Midnight in Paris

  • Bridesmaids

  • Thor

  • WWE: The True Story of WrestleMania

  • The Adjustment Bureau

    ★★½

  • Being Elmo: A Puppeteer's Journey

  • The Black Power Mixtape 1967-1975

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★★

  • Due Date

  • Jackass 3D

  • The Social Network

    ★★★

  • The Town

    ★★★★

  • Submarine

  • It's Kind of a Funny Story

  • Super

  • The King's Speech

  • Black Swan

    ★★★½

  • The Other Guys

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Freak Dance

  • Inception

    ★★★

  • Rush: Beyond the Lighted Stage

  • Grown Ups

  • Toy Story 3

  • Get Him to the Greek

  • Iron Man 2

  • Hot Tub Time Machine

  • Kick-Ass

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

  • Exit Through the Gift Shop

  • Tucker and Dale vs. Evil

  • Crazy Heart

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

  • Precious

  • Fantastic Mr. Fox

  • Krautrock : The Rebirth of Germany

  • Black Dynamite

    ★★★★★

  • Zombieland

  • Kings Ransom

  • Whip It

  • A Serious Man

    ★★★★

  • Mystery Team