Andrew has logged 45 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apprentice

Apprentice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Magallanes

Magallanes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Endless River

The Endless River

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suntan

Suntan

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
From Afar

From Afar

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Letters from War

Letters from War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Chevalier

Chevalier

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild

Wild

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mahana

Mahana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Contemporary Color

Contemporary Color

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Being 17

Being 17

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lampedusa in Winter

Lampedusa in Winter

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tharlo

Tharlo

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
The Confirmation

The Confirmation

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry