AJ Fantano has logged 46 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Stop 174

Last Stop 174

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Stop 174

Last Stop 174

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Match Point

Match Point

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diamond Flash

Diamond Flash

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skins

Skins

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Read prior review Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry