• The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luzzu

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Noelle

    ½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Souvenir

  • Monos

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Leave No Trace

    ★★★★½