• Section 1

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Obi-Wan Kenobi

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Thing from the Factory by the Field

    ★★★★

  • Girl Internet Show: A Kati Kelli Mixtape

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Retrograde

    ★★★★

  • The Civil Dead

    ★★★★

  • I Suppose I'm An Inconvenience

  • Ratking

    ★★★★

  • South

    ★★★

  • Ipseity - Marisa's Story

    ★★★½

  • Oreo: The Trilogy

  • From Water Comes Melon

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Wandering

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Night Colonies

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Night

  • The Voyeurs

    ★★

  • Signs and Gestures

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Annette

    ★★★

  • Returning to an RPG that you haven't played in a while

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Big Trim

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • The Beta Test

    ★½