Sort by

Andy has logged 164 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Train

The Train

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Helios

Helios

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Malone

Malone

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call of Heroes

Call of Heroes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twelve O'Clock High

Twelve O'Clock High

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Black Swan

The Black Swan

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell: The Hedy Lamarr Story

Bombshell: The Hedy Lamarr Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gen-X Cops

Gen-X Cops

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Operation Mekong

Operation Mekong

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman

Superman

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stratton

Stratton

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Three

Three

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gorky Park

Gorky Park

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Security

Security

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shock Wave

Shock Wave

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Belle

Belle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
King of Robbery

King of Robbery

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry