Sort by

andy has logged 55 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clara's Ghost

Clara's Ghost

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Braven

Braven

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry