Sort by

andy has logged 49 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Golda

Golda

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The YouTube Effect

The YouTube Effect

2022
×
Edit this entry  
23
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brooklyn 45

Brooklyn 45

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosted

Ghosted

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Plane

Plane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Devotion

Devotion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry