Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Muppets Haunted Mansion

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

  • Class Action Park

    ★★½

  • The Donut King

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Worth

    ★★½

  • Into the Deep: The Submarine Murder Case

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½