RSS feed for Andy

Andy has logged 13 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Edit this entry  
02
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry