Sort by

Andrew Washington has logged 78 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jexi

Jexi

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaft

Shaft

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry