• Prey

    ★★★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Mo Amer: Mohammed in Texas

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Freddie Mercury: The Final Act

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Awakening of Lilith

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Help

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • France

    ★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Ali & Ava

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★★

  • A Chiara

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Playground

    ★★★½

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★