• Fire Island

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Onision: In Real Life

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Stardust

    ½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Leslie Jones: Time Machine

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Surviving Lunch

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★