sierra has logged 125 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Undrafted

Undrafted

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pacific

The Pacific

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frontline: Generation Like

Frontline: Generation Like

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumb: The Story of Big Brother Magazine

Dumb: The Story of Big Brother Magazine

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaks and Geeks: The Documentary

Freaks and Geeks: The Documentary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry