RSS feed for emoly

emoly has logged 14 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Hercules

Hercules

1997
×
Edit this entry  
15
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
Edit this entry  
03
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry