Sort by

Andy has logged 11 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry