Sort by

Andreya has logged 107 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★
Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
Edit this entry  
05
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Louise

Louise

2021
×
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Losers

Losers

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
09
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry