Sort by

Andy has logged 536 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Classic Albums: The Beach Boys - Pet Sounds

Classic Albums: The Beach Boys - Pet Sounds

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twister

Twister

1996
×
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the Way

All the Way

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
New York New York

New York New York

2020
×
Edit this entry  
18
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scare Package

Scare Package

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blithe Spirit

Blithe Spirit

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Smurfs Christmas Special

The Smurfs Christmas Special

1982
×
Edit this entry  
06
The Life of Emile Zola

The Life of Emile Zola

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry