Sort by

Andy has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Phantom of the Megaplex

Phantom of the Megaplex

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Read the review Edit this entry  
31
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 3

Scream 3

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
See You Next Christmas

See You Next Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
78/52

78/52

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In a World...

In a World...

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry