Sort by

Andy has logged 30 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ron Funches: Giggle Fit

Ron Funches: Giggle Fit

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trevor Moore: The Story of Our Times

Trevor Moore: The Story of Our Times

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trevor Moore: High In Church

Trevor Moore: High In Church

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miracle

Miracle

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yu-Gi-Oh! The Movie

Yu-Gi-Oh! The Movie

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
New York Ninja

New York Ninja

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry