• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Beijing 2022 Olympics Opening Ceremony

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Adrienne

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★