• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • My Father's Violin

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Vivo

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • New Order

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Farewell Amor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • The Wolves

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Something in the Rain

    ★★★

  • Museo

  • Hereditary

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Silence

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★