• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★