Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Rejected

Rejected

2000
×
★★★½
Edit this entry  
05
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
I Am So Proud of You

I Am So Proud of You

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry