angela has logged 18 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Kids

Kids

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry