• Soul

    ★★★½

  • Emma.

    ★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Heaven's Waiting

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Rampage

    ★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • I See You

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Everything You Want

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Mr & Mme Adelman

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Rock'n Roll

    ★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Chasing Coral

    ★★★★½

  • To Walk Invisible

    ★★★★

  • National Theatre Live: No Man's Land

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Underworld: Blood Wars

    ★★★

  • Allied

    ★★★½