RSS feed for Angela

Angela has logged 20 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
½
Read the review Edit this entry