• CODA

    ★★★★

  • WandaVision

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

  • Enola Holmes

  • Chemical Hearts

  • The Kissing Booth 2

  • A Whisker Away

  • Hollywood

  • Mulan

  • All the Bright Places

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Cats

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Knives Out

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★

  • Tolkien

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Mr. Malcolm's List

  • Happy Death Day 2U

  • What Men Want

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Death of Dick Long

  • The Farewell

  • A Dog's Way Home

    ★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Time Freak

  • The Grinch

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½