Angela has logged 310 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
28
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★½
Edit this entry  
25
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★½
Read the review Edit this entry