Angela has logged 26 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Made in Paris

Made in Paris

1966
×
★★
Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Summer of '42

Summer of '42

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Edit this entry  
14
Vertigo Sea

Vertigo Sea

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★
Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Swan

The Swan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry